Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Urząd Barnim-Oderbruch podpisały umowę na realizację projektu, w wyniku którego zmodernizowany zostanie dawny most kolejowy Siekierki – Neurudnitz.

Most łączący Pomorze Zachodnie i Brandenburgię stanie się ścieżką pieszo-rowerową. Długość mostu wynosi 660 m. Dodatkowo ma zostać wybudowana platforma widokowa. Wartośc projektu to 15,36 mln zł, z czego 7,38 mln zł bedzie wynosił wkład strony polskiej, a 3,6 mln zł dofinansowanie z programu INTERREG VA. Obecnie trwa przygotowanie przetargu na realizację inwestycji. Zakończenie prac jest planowane na 2021 r. Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego powiedział, że we wrześniu będzie można rozpocząć prace budowlane.

Zmodernizowany most ma służyć zarówno lokalnej społeczności, jak i ruchowi turystycznemu. Dodatkowym walorem ma być ochrona lokalnej przyrody.

Most został zbudowany w 1892 r. Znajduje się w odległości 77 km od Szczecina i 66 km od Bramy Brandenburskiej. Ostatnie pociągi przejechały po nim w 1945 r. W tym samym roku został wysadzony przez wycofujące się wojska niemieckie. Po odbudowaniu przejeżdżały po nim jedynie pojazdy służące dynamicznym testom obciążeniowym.


Źródło i fot.: wzp.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij