Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce nagradzać wykonawców rzetelnie wykonujących kontrakty, a także zwiększyć budżet Programu Budowy Dróg Krajowych do 2025 r. do poziomu 142 mld zł – podaje dziennik ,,Rzeczpospolita".

Celem zwiększenia budżetu jest podniesienie kosztorysów inwestorskich. Powodem jest wzrost w ostatnich latach cen materiałów i robocizny, przez co wykonawcy składali oferty powyżej zakładanych przez inwestorów budżetów.

- Wyższy budżet, to przede wszystkim większa liczba zadań, które zostaną zrealizowane. Zakładam, że dzięki podejmowanym przez nas działaniom oferty wykonawców przestaną znacząco odbiegać od kosztorysów. Przewiduję ustabilizowanie cen, a być może nawet lekki spadek – mówi p.o. dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Tomasz Żuchowski.

GDDKiA chce wprowadzić system certyfikowania rzetelnych wykonawców i w tym celu prowadzone są rozmowy z branżowymi organizacjami. Wydawaniem takich certyfikatów powinna się zajmować niezależna instytucja, która monitorowałaby kontrakty wszystkich inwestorów publicznych i prywatnych. Certyfikaty miałyby być przyznawane za wywiązywanie się z kontraktów oraz ułatwiałyby zdobywanie kolejnych zleceń.


Źródło: wnp.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij