PKP PLK wstrzymały prace remontowe na zabytkowym wiadukcie w centrum Krakowa nad ul. Grzegórzecką przy Hali Targowej.

W ramach remontu wiadukt miał zostać poszerzony, aby zmieściły się na nim cztery tory (wcześniej były dwa). Dobudowa torów jest elementem wielkiej inwestycji w Szybką Kolej Aglomeracyjną.

- Obecnie wiadukt jest zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a projektanci pracują nad nową koncepcją przeprowadzenia jego remontu. Dokument ten ma być gotowy do końca stycznia i zostanie on niezwłocznie przekazany Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków, który będzie mógł go zaopiniować. PKP Polskie Linie Kolejowe, wspólnie z wykonawcą, dokładają starań, by wiadukt nad ul. Grzegórzecką został zmodernizowany do wymagań współczesnej kolei, jednocześnie zachowując swój zabytkowy charakter – mówi Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK. – Zapewniam, że na pozostałym odcinku tej inwestycji roboty budowlane są realizowane zgodnie z zatwierdzonymi projektami. Pełny harmonogram prac w centrum Krakowa będziemy mogli podać dopiero po wybraniu i zatwierdzeniu przez służby konserwatorskie docelowego sposobu rewitalizacji wiaduktu – dodaje rzecznik.

Źródło: gazeta krakowska
Fot.: plk-sa.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij