Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych zarządza obecnie siecią dróg o łącznej długości 17 760 km. W bieżącym roku planowane jest ogłoszenie przetargów na ponad 200 zadań, które obejmą ok. 630 km dróg. Łączna wartość zadań wynosi ok. 3,6 mld zł.

Obecnie w realizacji znajdują się 82 zadania na budowę ok. 1000 km nowych odcinków dróg, 29 kolejnych na prawie 360 km jest w przetargach, a do końca 2020 r. planowane jest ogłoszenie przetargów na 25 odcinków o łącznej długości 350 km.

W ramach zaplanowanych przez GDDKiA przetargów na 2020 r. 67 z nich dotyczy rozbudowy istniejących odcinków dróg krajowych (ok. 465 km). 28 zadań dotyczy przebudowy (ok. 54 km), a kolejne 53 dotyczy obiektów mostowych. Wśród zadań można wymienić m.in. przebudowę istniejącego i budowę nowych mostów na rzece Bóbr w Brzózce na DK32 i na DK94 w Bolesławcu, przebudowę wiaduktu na S86 w Katowicach, budowę mostu na rzece Wieprz w Łęcznej oraz obiektów na Noteci w okolicy Ujścia, opracowanie dokumentacji i rozbudowę istniejącego mostu na Wiśle w Sandomierzu.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij