Na początku lutego otwarte zostało 6 ofert na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na ponad 10-kilometrowym odcinku od węzła Rzeszów Południe do węzła Babica.

Najniższa oferta została złożona przez China Harbour Engineering Company LTD na kwotę 1 198 082 115,00 zł, a najwyższa przez konsorcjum firm z liderem Porr SA na kwotę 3 195 977 598,35 zł.Pozostałe firmy, które zgłosiły się do przetargu to: konsorcjum Gülermak Ağir Sanayi Inşaat ve Taahhüt Anonim Şirket, Gülermak sp. z o.o. z liderem Budimex S.A., Mostostal Warszawa S.A. z Acciona Construcción S.A., Strabag Sp. z o.o. ze Strabag AG oraz konsorcjum Metrostav a.s. z liderem Metrostav Polska S.A.

W ramach zadania wykonawca będzie musiał wykonać tunel o długości ok. 2 km, 5 estakad, 2 wiadukty nad S19 oraz 3 przejścia dla zwierząt i 1 przejazd pod S19. Wykonany zostanie również węzeł Babica. Droga będzie posiadać przekrój poprzeczny dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Celem budowy jest m.in. wyporwadzenie ruchu tranzytowego z centrum miejscowości w ciągu S19, co powoduje znaczne utrudnienia dla mieszkańców. Nowa droga ma poprawić komfort jazdy na osi północ-południe i zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Docelowo S19 ma mieć ok. 169 km. Inwestycja jest planowana na lata 2021-2025.

Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij