Dobiega końca remont ceglanego mostu im. ks. J. Poniatowskiego w Warszawie – złożony został już wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Pierwsze samochody mogą pojechać mostem już w lutym.

W trakcie remontu stare spoiny zostały wykute i zastąpione nowymi, odkopano i naprawiono skrzydła wiaduktu, odnowiono balustrady, a elementy stalowe zyskały specjalne zabezpieczenie antykorozyjne. Wybudowany został również system odwodnienia, dzięki czemu nie będą powstawały odkształcenia. Zdecydowano również o poszerzeniu zakresu prac – odtworzono balustrady na moście w rejonie przejścia dla pieszych u szczytu wiaduktu oraz wykonana została dodatkowa bariera energochłonna na zakręcie przy jezdni prowadzącej w kierunku Wisłostrady.

Przez most im. Poniatowskiego przejeżdża codziennie ok. 55 tys. pojazdów. Ceglany wiadukt został wybudowany w 1910 r. Umożliwia zjazd z mostu na Wisłostradę po lewej stronie Wisły lub wjazd na trasę w kierunku centrum. Zły stan techniczny obiektu spowodował, że zapadła decyzja o remoncie.

Źródło i fot.: ZDM Warszawa


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij