W mieście Swansea w Walii w Wielkiej Brytanii powstanie kładka inspirowana sylwetką łabędzia, która połączy centrum miasta z areną Swansea i przystanią.

Obecnie centrum miasta jest oddzielone od przystani ruchliwą trasą. Razem z kładką budowana jest arena, w której znajdzie się centrum kongresowe, hotel, park, biura i sklepy. Arena zostanie połączona z plażą kładką dla pieszych i rowerzystów.

Konstrukcja jest rozwiązaniem kratownicowym. Po bokach znajdują się ażurowe dekoracyjne panele wycięte w abstrakcyjne kształty łabędzi. Takie rozwiązanie jest wynikiem współpracy z lokalnym artystą. Autor podkreśla, że chciał, aby kładka była ekscytująca i zabawna, dlatego zdecydował się na ażurową konstrukcję z wycięciami, które pozwalają na ciekawą grę światła i cienia w zależności od pory dnia. Kolor i oświetlenie nawiązują do historycznego związku Swansea z przemysłem hutnictwa miedzi. Twórcy mają nadzieję, że przyciągająca wzrok kładka stanie się nowym symbolem miasta, ponieważ jest połączeniem przeszłości i przyszłości.

Kładka ma mieć długość 46,3 m. Przewidywana data otwarcia to 2021 r.


Źródło i fot.: ACME


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij