Między Pilchowicami a Olszanowem rozpoczyna się przebudowa 16 obiektów inżynierskich na Centralnej Magistrali Kolejowej. Po zakończeniu modernizacji pociągi będą mogły przejeżdżać z prędkością powyżej 200 km/h.

W ramach remontu rozebrane i zastąpione nowymi zostaną cztery mosty – nad rzekami Czarną Maleniecką, Barbarką, Gerszczynką i lewym dopływem Czarnej Malenieckiej. Dwa nowe wiadukty powstaną w Myśliborzu i Siedlowie (łódzkie) w miejscu istniejących konstrukcji. Przebudowanych zostanie również 10 przepustów zapewniających odprowadzanie wody i służących jako przejścia dla małych zwierząt. Na wszystkich obiektach zostaną ułożone nowe tory, które umożliwią przejazd pociągów z prędkością do 250 km/h.

Inwestycja realizowana na Centralnej Magistrali Kolejowej skróci czas podróży, a także zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Zakończenie wszystkich prac oraz uruchomienie systemu ERTMS/GSM-R oraz systemu ETCS poziom 2 ma nastąpić do 2023 r.

Źródło i fot.: PKP PLK SA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij