11 stycznia br. w Krakowie odbyło się spotkanie po wyprawach mostowych na Cypr i do Indii, które miały miejsce w 2019 roku.

Spotkanie tradycyjnie odbyło się na Politechnice Krakowskiej. Organizatorami byli prof. Kazimierz Flaga oraz Franciszek Brodzki z biura turystycznego „Antitour”. Jak co roku, przyciągnęło ono zainteresowanych zarówno tematyką mostową, jak i miłośników podróży. Wyprawy prof. Flagi od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem – udział w nich biorą projektanci, wykonawcy, naukowcy, studenci, ale także osoby niezwiązane z branżą mostową. Podczas podróży uczestnicy zwiedzają znaczące obiekty w wybranym miejscu, które później można podziwiać na znakomitych fotografiach Jana Zycha podczas wystawy powyprawowej.

Na początku spotkania prof. Kazimierz Flaga powitał zebranych uczestników, następnie razem z Franciszkiem Brodzkim przedstawił charakterystykę wypraw, które odbyły się w 2019 roku. 5-14.07.2019 roku miała miejsce XXV Jubileuszowa Europejska Wyprawa Mostowa „Cypr 2019”, a 1-17.12.2019 roku – XII Światowa Wyprawa Mostowa „Indie 2019”. W dalszej części odbyły się otwarcie wystawy fotografii Jana Zycha „Cypr – Wyspa Afrodyty” oraz prezentacja propozycji Wypraw Mostowych 2020. Po krótkiej przerwie ogłoszono zdobywców tytułów Euromostowca Roku 2019 i Mostowca Świata 2019. Euromostowcem Roku może zostać osoba, która nie jest mostowcem, ale była co najmniej trzy razy na wyprawach mostowych i mówi językiem mostowców. Tytuł Mostowca Roku zdobywa mostowiec, specjalista w branży, który również był minimum trzy razy na wyprawach. Tytuł Euromostowca Roku 2019 został przyznany lek. med. Marii Salwie, która przedstawiła referat pt. „Woda filarem życia”. Mostowcem Świata został prof. IBDiM dr hab. inż. Janusz Rymsza, który w ramach wystąpienia zaprezentował referat „O przyczynach katastrofy wiaduktu Polcevera w Genui”. Na zakończenie uczestnicy w mniej formalnej atmosferze mogli przedyskutować swoje wrażenia po wyprawach i planować już kolejne podróże mostowe.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij