W Koziej Wsi i Motycznie (woj. świętokrzyskie) oraz w Zachorzowie Kolonii i Radwanie (woj. łódzkie) powstają wiadukty, które znajdą się na trasie Centralnej Magistrali Kolejowej.

Obiekty mają zastąpić przejazdy pociągów na poziomie szyn. Ich budowa pozwoli na zwiększenie prędkości przejazdu pociągów powyżej 200 km/h m.in. na trasie z Warszawy do Krakowa i Katowic. Usprawnią również ruch drogowy, ponieważ kierowcy nie będą musieli czekać przed rogatkami. Obiekty będą miały pasy jezdni szerokości 3 m.

Najbardziej zaawansowane prace są w Koziej Wsi i Motycznie. Gotowe są już po dwie z czterech podpór wiaduktów. Wykonane zostały już konstrukcje stalowe i betonowanie. Po wzmocnieniu podłoża i przygotowaniu fundamentów powstają kolejne podpory.

Na obiektach w Zachorzowie Kolonii i Radwanie trwa wzmacnianie terenu pod nasypami drogowymi i zabezpieczenia nasypu kolejowego. W Radwanie rozpoczęło się wykonywanie podpór. Gromadzony jest materiał do budowy nasypów drogowych.

Inwestycja jest częścią projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II”. Prace zaplanowano na lata 2019-2021. Wartość projektu to ponad 104 mln zł.

Centralna Magistrala Kolejowa pozwoli na skrócenie czasu podróży. Zapewnia ona połączenia między Warszawą, Wrocławiem, Katowicami i Krakowem. Dzięki inwestycjom pociągi będą mogły jechać z prędkością do 250 km/h. Jednocześnie zwiększone zostanie bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Wykonanie wszystkich prac powinno się zakończyć do 2023 r.

Źródło i fot.: plk-sa.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij