Trwają przygotowania do XI konferencji Dni Betonu, która planowana jest na 11-13 października 2021 r., w Wiśle. To jedno z największych wydarzeń naukowo – technicznych w polskim budownictwie

Lokalizacja:
Wisła
Data rozpoczęcia:
11.10.2021
Data zakończenia:
13.10.2021
Strona www:
www.dnibetonu.com

Dni Betonu to jedno z największych wydarzeń naukowo-technicznych w Polsce związane z budownictwem betonowym. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Producentów Cementu. X konferencja Dni Betonu, która odbyła się w 2018 r., zgromadziła  1060 uczestników. Ze względu na pandemię Covid-19 i związane z nią ograniczenia, XI konferencja została przełożona z 2020 na 2021 r.

- Pomimo wielu obaw i wątpliwości zakładamy, że uda się zorganizować konferencję Dni Betonu w dniach 11-13 października 2021 r. w Wiśle. Jesienią duża część społeczeństwa będzie już zaszczepiona i pandemia powinna wyhamować – mówi prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, choć zastrzega, że w lipcu br. SPC podejmie ostateczną decyzję dotyczącą konferencji.

2 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie Rady Programowej Dni Betonu, która dba o wysoki poziom merytoryczny konferencji. Tegoroczna konferencja odbędzie się wyjątkowo po trzech latach przerwy. A więc pakiet prezentowanych doświadczeń będzie na pewno bogatszy niż w poprzednich edycjach konferencji.
Obecnie na liście zgłoszeń Dni Betonu jest 460 uczestników. Prawie 60 osób, to osoby, które zapisały się już w 2021 roku, akceptując nowy termin.

Prof. Jan Deja zapowiada bardzo aktualną tematykę konferencji. - Chcemy się skoncentrować na tym, jak cement i beton wpisują się w filozofię Zielonego Ładu i w program neutralności klimatycznej do 2050 roku – wyjaśnia prof. Deja.

Kolejnym wiodącym tematem konferencji będzie prefabrykacja betonowa, której zostanie poświęconych wiele referatów oraz jedna debata panelowa.

Podczas Dni Betonu swoje stałe miejsce ma infrastruktura. Wiele miejsca będzie poświęcone infrastrukturze kolejowej, nawierzchniom z betonu na drogach ekspresowych i autostradach oraz na drogach lokalnych.
Organizatorzy przygotowują również debatę poświęconą ogólnej sytuacji gospodarczej z koncentracją na tematyce budowlanej.

Po raz kolejny odbędzie się finał konkursu Power Concrete, który zyskał bardzo silną pozycję wśród technologów zajmujących się betonem. - Tegoroczne zadanie będzie polegało na precyzyjnym trafieniu z wytrzymałością betonu przy zachowaniu jak najniższego „śladu węglowego”. Myślę, że będzie to ciekawe i emocjonujące nie tylko dla technologów - uczestników konkursu, ale także dla widzów – obserwujących ich zmagania podczas finału – zapowiada prof. Deja.

Przy współpracy z GUNB, po raz trzeci na Dniach Betonu, zostanie przeprowadzone seminarium dotyczące regulacji prawnych w zakresie materiałów budowlanych.
Dniom Betonu będą także towarzyszyć warsztaty architektoniczne dla studentów wydziałów architektury z całego kraju.

źródło i fot.: dnibetonu.com


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij