Rozpoczęła się przebudowa węzła kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Prace trwają już na szlaku Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg oraz na mostach nad Wisłą i Młynówką.

Inwestycja pozwoli na sprawne podróże koleją do stacji Wisła Głębice oraz do granicy z Czechami. Roboty trwają na moście nad Wisłą, który ma zastąpić zlokalizowany w sąsiedztwie obiekt. Dzięki temu stworzy się połączenie między Czachowicami-Dziedzicami a Goczałkowicami-Zdrojem. Nowy most powstanie w pierwotnej lokalizacji, co pozwoli na zlikwidowanie łuku torów, a co za tym idzie podniesienie prędkości przejazdu.

Trwają także prace zabezpieczające istniejący nasyp nad rzeką Młynówką Komorowicką oraz prowadzone są prace przy wbijaniu pali podtrzymujących przyszłą konstrukcję mostu. Dwa nowe mosty powstaną także nad rzeką Iłownicą.

W wyniku inwestycji pociągi pojadą szybciej na trasie z Katowic do Zebrzydowic i Wisły Głębce – nawet z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. W ramach inwestycji wymienionych zostanie prawie 47 km torów, 56 km sieci trakcyjnej, 122 rozjazdy.

Wartość projektu „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin – Katowice – Tychy – Czechowice-Dziedzice – Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg” to 1,4 mld zł. Współfinansowany jest on z Instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Planowane zakończenie prac to październik 2023 r.

Źródło i fot.: plk-sa.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij