28 kwietnia 2020 r. rozpoczęły się prace na moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu.

Prace podzielono na etapy. W pierwszym dla ruchu został zamknięty jeden pas ruchu (wschodni, w kierunku Starówki). Do dyspozycji kierowców pozostały dwa pasy ruchu: skrajny zachodni oraz środkowy (do tej pory odgrywający rolę suwaka). Dzięki temu uda się utrzymać ruch przez most w obu kierunkach.

- Zamknięcie wschodniego pasa, pozwoli nam na zwiększenie szerokości jezdni, którą wykorzystamy w kolejnych etapach prac. W tym celu będziemy demontować krawężnik i część kapy chodnikowej oraz barierę energochłonną – mówi Paweł Polański, dyrektor ds. mostowych warszawskiej firmy  „Intop”.

Po poszerzeniu jezdni rozpocznie się drugi etap prac, podczas którego zostanie zamknięty skrajny pas ruchu (ten od strony zachodniej).

- W tym czasie będziemy prowadzić roboty mostowe związane z przebudową chodnika, zajmiemy się robotami antykorozyjnymi nad chodnikiem. W tym etapie realizowane będą także roboty związane z reprofilacją płyty jezdni i ułożeniem nowej nawierzchni drogowej – wylicza dyrektor w firmie „Intop”. Prace będą wtedy prowadzone nocą. – Wówczas (w nocy) na części mostu dodatkowo będziemy zamykać środkowy pas ruchu. Wtedy ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo, przy sterowaniu ręcznym lub sygnalizacji. Lokalizacja miejsca zamknięcia będzie się przesuwała w zależności od prac z jednego końca mostu na drugi – dodaje Polański.

W tym czasie piesi będą mogli poruszać się jednym chodnikiem (tym po stronie wschodniej od Starówki). Podczas nocnego zamknięcia środkowego pasa ruchu wykonawca będzie prowadził roboty antykorozyjne górnej części konstrukcji mostu, transportowane będą również materiały i maszyny.

źródło i fot.: remontmostu.mzd.torun.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij