W ramach podpisanej umowy ze spółką Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Pekabex wyprodukuje i dostarczy elementy prefabrykowane, tzw. tubingi, na potrzeby budowy tunelu średnicowego w Łodzi.

Inwestycja ,,Udrożnienie Łódzkiego Węzła Kolejowego _TEN-T_, Etap II, odcinek Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska / Łódź Żabieniec” jest kolejnym etapem rozwoju podziemnej infrastruktury komunikacyjnej w Łodzi.

- Jest to trzeci duży tunel, jaki realizujemy w Polsce, co przy tak istotnych projektach ma niebagatelne znaczenie i z pewnością skorzystamy z wcześniejszych doświadczeń. Cieszymy się, że nasi partnerzy dostrzegają ten potencjał. Także dworzec Nowa Łódź Fabryczna został zrealizowany przez Pekabex, dzięki czemu tutejsze warunki są nam dobrze znane i możemy traktować prace jako kontynuację i rozwinięcie projektu – mówi Przemysław Borek, Prezes Pekabex BET S.A.

Największy producent prefabrykatów w Polsce zrealizował wcześniej dwa tunele. Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku był pierwszym w Polsce drogowym tunelem pod rzeką wybudowanym metodą TBM (ang. Tunnel Boring Machine). Jego średnica zewnętrzna wynosi 12,2 m, a wykonanie prac betoniarskich i realizacja prefabrykowanych elementów obudowy wymagały ogromnej precyzji. Drugim projektem były dostawy tubingów na potrzeby budowy kolektora ściekowego pod dnem Wisły dla lewobrzeżnej oczyszczalni ścieków „Czajka”.

Pekabex, polska firma działająca od 1972 r., od lat bierze udział w największych realizacjach obiektów infrastrukturalnych, energetycznych, mieszkaniowych, stadionów, hal i biurowców.

Źródło i fot.: mat. prasowe


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij