Wykonawca, firma Trakcja PRKil S.A. z Warszawy, ma 24 miesiące na dokończenie projektowania, uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń i wybudowanie dwóch nowych przepraw łączących Sępolno ze Swojczycami.

Inwestycja będzie kosztować blisko 70 milionów złotych. Co zostanie wybudowane?:
- most południowy nad kanałem przeciwpowodziowym rzeki Odry – 153,51 m,
- most północny nad kanałem żeglugowym – 75,30 m,
- jezdnie dla samochodów, chodniki i ścieżki rowerowe po obu stronach.

Przebudowane lub wybudowane zostaną sieci: gazowa, wodna, kanalizacyjną, MKT, elektroenergetyczna średniego i niskiego napięcia. Mosty zostaną również efektownie oświetlone. Nowe obiekty będą miały nośność 50 ton. Obecne ze względu na zły stan techniczny mają tylko 15 ton.

Na moście zamontowane zostanie torowisko, które w przyszłości będzie wykorzystane przez tramwaje jadące na Swojczyce. Gotowa jest już koncepcja przedłużenia trasy tramwajowej z Sępolna.

Nowe obiekty będą zlokalizowane po lewej stronie istniejących przepraw (patrząc z Sępolna w kierunku Swojczyc). Przebudowany zostanie również układ drogowy ulic w sąsiedztwie mostów: Monte Cassino, Marco Polo i Monopolowej.

Budowa mostów Chrobrego to kolejna inwestycja miasta w przeprawy w tym roku. Obecnie trwa przebudowa trzech zabytkowych mostów Pomorskich w centrum Wrocławia. Koszt tej inwestycji to także blisko 70 milionów złotych. Trwają prace na moście Pomorskim Północnym, które planowane są na trzy lata. Podczas nich schowana zostanie m.in. rura ciepłownicza, a zabytkowe przeprawy odzyskają dawny blask. Prace prowadzi firma ProTra Building.

Trwają również poszukiwania wykonawcy, który zaprojektuje przebudowę kolejnego obiektu – mostu Osobowickiego. Właśnie został ogłoszony przetarg.

Wrocławskie Inwestycje wystąpiły o ZRID na budowę Alei Wielkiej Wyspy, w ciągu której powstaną dwa mosty: nad rzeką Odrą (długość 698,75 m) oraz Oławą (długość 353,46 m). AWW będzie kosztować ponad 231 milionów złotych. Wykonawcą w systemie zaprojektuj i wybuduj jest firma Banimex.

Źródło i fot.: mat. prasowe


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij