Podczas budowy linii kolejowej do lotniska w Perth powstały dwa tunele.

Tunele zostały wykonane maszynami TBM Sandy i Grace. 600-tonowe maszyny potrzebowały około 900 dni, aby wydrążyć tunele w zróżnicowanych i nierzadko wymagających warunkach. Każdy z tuneli mierzy 8,5 km. Razem z nimi wybudowane zostały stacje kolejowe oraz przejścia podziemne.

Maszyna TBM Grace przybyła na miejsce w lutym i jej praca trwała 9 tygodni. Niestety z powodu koronawirusa świętowanie sukcesu było możliwe tylko wirtualnie. Po zakończeniu pracy Grace została zdemontowana, a w niedługim czasie również Sandy zakończy drążenie.

Trwają prace nad pozostałymi elementami infrastruktury kolejowej – m.in. instalacją słupów trakcyjnych i oznakowania. W lipcu powinno się rozpocząć układanie torów. Zakończenie budowy jest planowane w połowie 2021 r.


Źródło i fot.: Public Transport Authority of Western Australia


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij