Dolnośląska Służba Dróg i Kolei prowadzi przebudowę mostu w Kostrzycy znajdującego się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 367.

Przetarg na roboty budowlane został rozstrzygnięty w grudniu 2019 r. Wzięło w nim udział siedem firm, spośród których wybrane zostało konsorcjum PBW Inżynieria Jacek Garbacz – Probudowa.com Sp. z o.o. z ofertą opiewającą na blisko 4,15 mln zł.

Most w Kostrzycy faktycznie został postawiony pod koniec XIX w., ale w przeszłości był już co najmniej dwukrotnie przebudowany, co niestety spowodowało utratę jego walorów zabytkowych.

W ramach obecnej przebudowy planowane jest wzniesienie żelbetowego dwuprzęsłowego obiektu ramownicowego. Zwiększona zostanie też nośność mostu z 15 do 50 ton (do klasy A). W ten sposób usprawniony zostanie ruch drogowy w tym miejscu i zapewniona bezpieczna dla użytkowników szerokość przeprawy.

Przewidywany termin zakończenia prac to koniec tego roku. Do tego czasu ruch prowadzony będzie po tymczasowym moście położonym w pobliżu przebudowywanego obiektu.

Źródło i fot.: DSDiK we Wrocławiu


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij