Biuro architektoniczne Rescubika zaprezentowało projekt nowego mostu nad Sekwaną.

Most będzie stanowił ogniwo łączące dwa brzegi Sekwany – od placu Vidal Naquet do ulicy Francoisa Truffauta.
Jak zaznaczali projektanci, podczas przekraczania Sekwany Mostem National brakowało w krajobrazie czegoś niezwykłego łączącego oba brzegi. Dodatkowo krajobraz lewego brzegu wydawał się uboższy. Dzięki budowie mostu wjazd do miasta przestanie się kojarzyć z nieestetycznymi fabrykami.

Most będzie stanowił bardzo sensoryczne doświadczenie dla użytkowników. Na środku znajdzie się wodospad wpadający do Sekwany, który także dzięki swoim odgłosom pozwoli wygłuszyć zgiełk miasta. Na moście znajdzie się wiszący ogród z tysiącami donic z roślinami. Wzdłuż trasy zostaną utworzone ogrody warzywne udostępnione miejscowym, co wpisuje się w popularny nurt partycypacji. Dzięki niezwykłej konstrukcji spacerujący będą mogli odpocząć i się zrelaksować.

Most będzie dostępny zarówno dla ruchu pieszego, jak i kołowego. Długie oczekiwanie w korkach było jednym z powodów zaproponowania mieszkańcom nowej perspektywy miejskiej oraz architektury wartej podziwiania.

Most Babylon stanowi w ocenie twórców wizję miasta jutra – mniej chaotycznego i niszczącego niż dotychczas.

Źródło i fot.: Rescubika


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij