Pod koniec maja otwarty został most na Wisłoce w Mielcu.

Most znajduje się  na drodze wojewódzkiej nr 984, na odcinku od miejscowości Rzędzianowice do Mielca. Jego budowa rozpoczęła się w 2018 r.

- Mielec czekał na ten most bardzo długo. Już w tamtym wieku marzono, aby powstał i dziś te marzenia się spełniają. Dziś, oddajemy inwestycję wartą ponad 44 mln złotych. To jest montaż finansowy, na który składają się środki z unii europejskiej – z Regionalnego Programu Operacyjnego, z budżetu województwa i środki gminy Mielec, za co chciałbym władzom gminy bardzo podziękować, bo to jest dobry przykład współpracy. Droga jest bardzo ciekawa, mamy trzy ronda, wspaniały most o ciekawej i skomplikowanej konstrukcji, związanej z warunkami, jakie tu były. Chcę podziękować wszystkim, którzy przy tym moście pracowali, PZDW i Budimeksowi za sprawną realizację tej inwestycji. Mieliśmy tu kłopoty z powodzią, a na końcu ograniczyła nas pandemia, co przedłużyło odbiory – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

- Dzisiaj otworzyliśmy most przez Wisłokę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 984. To nowy przebieg tej drogi o tym numerze, a to zaledwie pierwszy etap większej całości, ponieważ chcemy, żeby droga 984 łączyła się z obwodnicą Mielca i prowadziła aż do Piątkowca zupełnie nowym przebiegiem. W ramach tego pierwszego etapu inwestycji wybudowaliśmy most o długości ponad 500 metrów – to bardzo pokaźny obiekt i bardzo ładna konstrukcja, która – jak wierzymy – posłuży mieszkańcom regionu przez bardzo wiele lat – mówił Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Obiekt mierzy 534 metry. Wykonawcą była firma Budimex, a inżynierem kontraktu Inko Consulting Sp. z o.o. Koszt budowy mostu wyniósł 44 mln zł, z czego prawie 36 mln zł pochodziło z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Źródło: pzdw.pl
fot.: podkarpackie.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij