W Motyczynie nad CMK zamontowana została konstrukcja nowego wiaduktu. Trwają także prace nad pozostałymi trzema obiektami.

Centralna Magistrala Kolejowa ma umożliwić pociągom poruszanie się z prędkością do 250 km/h. Na trasie CMK budowane są cztery nowe wiadukty, które dodatkowo usprawnią ruch, ponieważ kierowcy nie będą musieli oczekiwać na przejazd pociągu.

W Motyczynie w woj. świętokrzyskim zamontowana została stalowa konstrukcja nowego wiaduktu o długości 108 m. Obecnie trwają prace związane z montażem zbrojenia, budowane są także nasypy prowadzące do wiaduktu.

W Koziej Wsi (świętokrzyskie) stoją już stalowe przęsła wiaduktu pomiędzy przyczółkami a pierwszymi podporami. Trwają prace ziemne przy nasypie, przygotowywane jest zbrojenie i betonowanie. Wykonany został już przepust pod nasypem.

W Zachorzowie-Kolonii w woj. łódzkim wzmocniony został grunt w miejscu, gdzie będą nasypy najazdów. Rozpoczęto budowę podpór i przygotowanie materiałów do budowy nasypów.

W Radwanie (łódzkie) trwa budowa podpór i przyczółków wiaduktu oraz nasypów drogowych. Przygotowywana jest stalowa konstrukcja, która zostanie później dostarczona i zamontowana na miejscu.

Projekt „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II” zaplanowany jest na lata 2019-2021. Obiekty w woj. świętokrzyskim wykonuje firma Nowak – Mosty Sp. z.o.o. Ich koszt to ok. 47 mln zł. Wiadukt w Zachorzowie-Kolonii wykonuje „INTOP Warszawa” Sp. z o.o. Jego koszt to ponad 25 mln zł, a wiadukt w Radwanie kosztuje ok. 32 mln zł i wykonuje go konsorcjum złożone z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. i firmy Polwar S.A.

Centralna Magistrala Kolejowa przebiegać będzie między Warszawą, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Będzie stanowić istotny element komunikacji zarówno lokalnej, jak i między województwami.

Źródło i fot.: plk-sa.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij