Na przełomie lipca i sierpnia br. przeprowadzony zostanie nabór wniosków o dofinansowanie ze środków z Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021.

Fundusz Dróg Samorządowych funkcjonuje od 2019 r. Został powołany ustawą z dnia 23 października 2018 r. W ramach tego mechanizmu możliwe jest wsparcie finansowania wieloletnich inwestycji dla dróg gminnych i powiatowych.

Wsparcie jest udzielane na podstawie wniosków składanych przez jednostki samorządu terytorialnego podczas naborów przeprowadzanych na terenie każdego województwa. Za przeprowadzenie naboru oraz późniejszą analizę i ocenę wniosków jest odpowiedzialny wojewoda. Może on przeprowadzać kolejne nabory aż do wyczerpania środków przeznaczonych na dofinansowanie zadań w województwie na dany rok.

Wsparcie w ramach Fundusz zaplanowano na 10 lat – od 2019 r. do 2028 r. Ma ono wynieść 36 mld zł. Dofinansowanie na zadanie gminne lub powiatowe może wynieść do 30 mln zł.

Źródło: pb.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij