W ramach programu ,,Mosty dla regionów" wojewoda mazowiecki przekaże ponad 23 mln zł na opracowanie projektu mostu pomiędzy miejscowościami Antoniówka Świerżowska a Świerże Górne wraz z drogami dojazdowymi.

Umowa została podpisana przez starostę garwolińskiego Mirosława Walickiego oraz wojewodę Konstantego Radziwiłła. W briefingu prasowym towarzyszącym podpisaniu umowy wziął udział prezydent RP Andrzej Duda, a także burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, wójt Maciejowic Tomasz Kwiatkowski i starosta kozienicki Andrzej Jung oraz samorządowcy z regionu, m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan, senator RP Maria Koc, poseł na Sejm RP Krzysztof Tchórzewski i poseł na Sejm RP Marek Suski. 

– Dzisiaj mamy zupełnie inny cel: finansowy. W prosty sposób ten most przelicza się na pieniądze. Na pieniądze, które będą płynęły do kieszeni mieszkańców regionu, samorządów, z przyszłych inwestycji, które tutaj będą, z rozwoju gospodarczego, z tego że będzie łatwiej o miejsca pracy po obu stronach Wisły – podkreślił Andrzej Duda.

W ramach podpisanej umowy powiat garwoliński otrzyma 23 380 800 zł dotacji na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy przeprawy mostowej przez Wisłę z drogami dojazdowymi łączącymi drogę powiatową nr 1350W po stronie powiatu garwolińskiego z drogą powiatową nr 1718W na terenie powiatu kozienickiego. Przeprawa ta powstanie pomiędzy Antoniówką Świerżowską a Świerżami Górnymi. Długość mostu ma wynieść ok. 1,5 km. Łączną wartość projektu szacuje się na 29 250 000 zł. Wkład własny powiatu ma wynieść 5 869 200 zł. Termin wykonania zadania to 30.06.2025 r.

– Inwestycja w znaczący sposób wpłynie na funkcjonalność regionu oraz jego rozwój gospodarczy. To bardzo ważna inwestycja, która nie tylko poprawi komunikację, ale także zwiększy dostępność oraz da szanse na dalszy rozwój regionów garwolińskiego i  kozienickiego, a także całego Mazowsza – powiedział Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki.

Program ,,Mosty dla regionów" działa od 2018 r. Jego celem jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe. Dzięki temu poprawie ma ulec wewnętrzna spójność komunikacyjna regionów. Program jest zaplanowany na 10 lat, a jego łączna wartość to 2,3 mld zł. Poszczególne zadania mogą uzyskać do 80% dofinansowania wydatków kwalifikowanych. 

Źródło i fot.: gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij