8 czerwca br. została podpisana umowa przekazania dotacji na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 wraz z mostem na rzece San.

Projekt obejmuje budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 Olbięcin – Zaklików – Stalowa Wola wraz z budową mostu na rzece San, a także budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej w Stalowej Woli i Brandwicy. Dotacja ma wynieść 4,7 mln zł. Realizacja budowy powinna się rozpocząć za dwa lata.

– Drogi i mosty lokalne są autostradą do rozwoju gospodarczego, społecznego i turystycznego. Życzę Stalowej Woli, która nieustanne się rozwija, aby była symbolem tego, że mosty łączą – mówiła Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas uroczystości podpisania umowy.

– Jesteście Państwo świadkami podpisania umowy na dotację na projekt trzeciego mostu na Sanie, który skomunikuje Stalową Wolę z okolicznymi gminami i będzie bardzo ważnym łącznikiem pomiędzy samorządami. Most ten wzmocni też pozycję gospodarczą województwa podkarpackiego, miasta Stalowej Woli oraz okolicznych samorządów – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta Stalowej Woli.

– Ten most będzie komunikował drogę ekspresową S-74, ale również obwodnicę miasta Stalowej Woli. Odciąży też miasto i okolice od ruchu tranzytowego, a przy tym nadmiernej emisji spalin i hałasu – mówił wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Źródło: stalowawola.pl
fot.: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij