Most graniczny w Orlu na rzece Izerka został zamknięty. Stan mostu był bardzo zły i groził zawaleniem.

Gmina Kořenov zaplanowała w tym roku rozebranie starego i budowę nowego mostu, który jest już zaprojektowany. Jest też wyłoniony wykonawca, z którym jest zawarta już umowa na budowę. Pierwotnie rozpocząć się miała zaraz po zejściu śniegu, lecz stan epidemii uniemożliwił przekraczanie granicy (most będzie stawiany od polskiej strony), co nam te plany pokrzyżowało. 

Po konsultacjach ze specjalistami podjęto decyzję o natychmiastowym zamknięciu mostu – przejazd nim był niebezpieczny. Na moście zostały umieszczone zakazy wstępu. Budowa nowego rozpocznie się wiosną 2021 r., tuż po odtajaniu śniegu. Jest szansa, że na przyszły sezon letni nowy obiekt zostanie oddany do użytku. 

Most w tym miejscu istniał już XVII w., jednak w latach 80. XX wieku został wysadzony. Drewniany most Orle-Jizerka został otwarty w 2005 r. Stanowił przejście graniczne między Polską a Czechami. Co roku w ramach upamiętnienia tego wydarzenia odbywały się na nim spotkania samorządowców ze Szklarskiej Poręby, Harrachova i Kořenova.

Źródło i fot.: Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij