W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisano umowę na budowę mostu przez rzekę Wartę wraz z dojazdami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku.

Podpisy w towarzystwie Wojciecha Jankowiaka, wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego złożyli Piotr Subczak – pełnomocnik firmy Skanska S.A. oraz  Paweł Katarzyński – dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

W ramach inwestycji powstaną: nowy pięcioprzęsłowy most o najwyższej klasie nośności „A” (obciążenia taborem samochodowym 50 ton), jezdnia o długości blisko 800 metrów, dwa ciągi pieszo-rowerowe, kanalizacja deszczowa. Zakres robót zakłada również przebudowę sieci telekomunikacyjnych oraz sieci gazowej. Budowa nowego mostu ma strategiczne znaczenie dla poprawy warunków ruchu i dalszego rozwoju aglomeracji poznańskiej. Obiekt poprawi zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo. Stara przeprawa zostanie wyburzona po wcześniejszym uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu.

Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podkreślił, że oczekiwania związane z tą inwestycją są rzeczywiście duże, ponieważ to ważna trasa, w pobliżu Poznania, o dużym natężeniu ruchu. – To bardzo ważny most, to i pieniądze są duże. Cieszę się, że jestem świadkiem podpisania tej umowy – dodał.

- Budowa nowej przeprawy na Warcie  w Rogalinku była społecznie oczekiwana. Szczególnie dla mieszkańców Mosiny i Puszczykowa to ważna inwestycja, która bez wątpienia podniesie konkurencyjność regionu, da potencjał do dalszego rozwoju, wzmocni układ lokalnej sieci drogowej, co zaskutkuje szybkim i bezpiecznym połączeniem. Rozwój sieci drogowej powinien być wynikiem myślenia strategicznego, długofalowego. Działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego charakteryzują się właśnie takim myśleniem. Mamy nadzieję, że most w Rogalinku będzie pierwszym, ważnym elementem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 431 w gminach Kórnik, Puszczykowo i Mosina – mówi Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Wartość kontraktu wynosi 63,2 mln zł, natomiast dofinansowanie z Unii Europejskiej to blisko 52 mln zł. Zakończenie robót budowlanych ma nastąpić 850 dni od daty podpisania umowy, tj. 30.10.2022 r.Źródło i fot.: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij