Trwają prace przy budowie mostu w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy. Ich zaawansowanie wynosi ok. 88%.

1,5-kilometrowy most na Wiśle jest częścią środkowego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, który mierzy 6,5 km długości. Dojazdy do mostu od strony wschodniej i zachodniej są już prawie gotowe – ułożona jest już nawierzchnia trasy głównej i trwają prace porządkowe oraz montowane jest oznakowanie pionowe.

Zakończono już betonowanie segmentów nawisowych podpór nurtowych. Trwa zbrojenie łączników konstrukcji mostu. Na nitce lewej ustawiane są krawężniki, wykonywana jest także izolacja kap chodnikowych oraz hydrofobizacja powierzchni. Na moście głównym po stronie Wilanowa na jezdni prawej trwa zbrojenie, szalowanie i betonowanie kap chodnikowych. Po stronie Wawra montowane są deski gzymsowe i ustawiane krawężniki. Na lewej jezdni ustroju nośnego realizowane są prace przygotowawcze do układania izolacji. Montowany jest również kolektor odwodnienia jezdni lewej.

Zakończone zostały prace związane z układaniem na obiektach inżynierskich – z wyjątkiem mostu – warstwy ścieralnej. Na wszystkich obiektach przeprowadzono także próby obciążeniowe. Aktualnie trwają roboty wykończeniowe. 

Na wiadukcie w ciągu trasy S2 nad ul. Wał Miedzeszyński montowane są bariery ochronne. Na rampie jednej z kładek nad ul. Wał Miedzeszyński montowane są balustrady, a na drugiej – na kapach i biegach schodów – układana jest nawierzchnia żywiczna. Na węźle Wał Miedzeszyński prowadzone są roboty nawierzchniowe i brukarskie, montowana jest sygnalizacja świetlna. Wykonanie tych prac umożliwi przywrócenie ruchu w ciągu ul. Wał Miedzeszyński. W miniony weekend zakończono prace przy odtwarzaniu nawierzchni ul. Przyczółkowej. Termin zakończenia robót został przewidziany w październiku 2020 r. Powodem wydłużenia czasu na ukończenie były warunki geologiczne, których nie można przewidzieć przed realizacją robót.

Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij