Aleja Wielkiej Wyspy we Wrocławiu właśnie otrzymała zezwolenie na realizację inwestycji drogowej o natychmiastowej wykonalności.

Inwestycja jest jedną z największych i długo oczekiwanych przez mieszkańców w ostatnich latach. Jej wybudowanie pozwoli na lepszą komunikację ww Wrocławiu – będzie łączyć ul. Krakowską z Wielką Wyspą. Aleja będzie miała cztery skrzyżowania – z ul. Krakowską, Olszewskiego, Dembowskiego, Mickiewicza. Nie będzie to jednak obwodnica, nie będą się nią mogły poruszać samochody ciężarowe. Dodatkowo w ramach inwestycji powstaną mosty – nad Oławą i nad Odrą, a także wiadukt nad ul. Wilczą i nad ciągiem pieszo-rowerowym przy ul. Wittiga.

W ramach budowy Alei Wielkiej Wyspy powstanie 3,4 km nowej jezdni, 9,5 km dróg dla rowerów i 12,5 km ciągów pieszych.

Inwestycja powstaje w systemie projektuj i zbuduj. Wykonawcą jest firma Banimex. Finansowana jest z budżetu miasta i MPWiK. Jej koszt to ponad 234 mln zł.

Źródło i fot.: Wrocławskie Inwestycje


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij