W ramach prac na linii kolejowej E30 zmienia się otoczenie zabytkowego wiaduktu kolejowego nad ul. Miodową w Krakowie.

PKP Polskie Linie Kolejowe realizują właśnie projekt „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”. W ramach prac związanych ze zwiększaniem przepustowości sieci kolejowej i uruchomieniem dodatkowych połączeń aglomeracyjnych prowadzone są prace wokół wiaduktu nad ul. Miodową. Pojawić się tam mają betonowe konstrukcje, które pozwolą na ułożenie dwóch dodatkowych torów kolejowych. Sam wiadukt to obiekt zabytkowy i jego główna część pozostanie nienaruszona.

Inwestycja na linii E30 ma na celu m.in. zwiększenie przepustowości linii, skrócenie czasu przejazdów na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice, budowę nowoczesnej infrastruktury pasażerskiej. Wybudowane mają zostać nowe przystanki, a także 850 m linii kolejowej na estakadzie od ul. Kopernika do ul. Miodowej.

Źródło i fot.: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij