Właśnie oddane zostały do użytku dwa wiadukty nad Centralną Magistralą Kolejową w woj. świętokrzyskim – w Motycznie i Koziej Wsi.

– Inwestycje na Centralnej Magistrali Kolejowej umożliwią szybsze przejazdy pociągów, a tym samym atrakcyjne podróże koleją. Poziom bezpieczeństwa zwiększają m.in. nowe wiadukty drogowe w Koziej Wsi i Motycznie wybudowane za ok. 47 mln zł ze środków budżetowych. Bezkolizyjne skrzyżowania to rozwiązania coraz częściej stosowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na polskiej sieci kolejowej – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Wiadukt w Koziej Wsi ma 141 m długości i znajduje się 10 m nad linią kolejową. Zapewnia bezkolizyjną komunikację drogą powiatową Rudka – Kozia Wieś. Wiadukt w Motycznie ma 149 m długości i ułatwia komunikację drogą powiatową Międzylesie – Biedaszek. Oba obiekty mają po dwa pasy ruchu o szerokości 3 m. Przygotowano również ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Wykonawcą wiaduktów jest firma Nowak – Mosty Sp. z o.o.

Inwestycja jest elementem projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II”. Jej celem jest dostosowanie linii do prędkości 250 km/h, podniesienie poziomu bezpieczeństwa i skrócenie czasu przejazdu. Zakończenie prac jest zaplanowane na koniec 2023 r.

Źródło i fot.: plk-sa.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij