8 grudnia 2020 r. miało miejsce ogłoszenie wyników Konkursu im. M. Wolffa organizowanego przez czasopismo "Mosty".

Ze względu na aktualnie panującą pandemię wyjątkowo ogłoszenie wyników odbyło się podczas zorganizowanego przez redakcję czasopisma „Mosty” Forum Projektanta Mostowego.
Konkurs jest organizowany od 2009 r. Jego celem jest promowanie polskiej myśli projektowej i obiektów najbardziej znaczących i wyróżniających się w danym roku. Nagradzane obiekty zachwycają formą i wzbogacają krajobraz.

Obiekty mostowe mogą zgłaszać inżynierowie mostowi, zespoły projektowe, firmy wykonawcze i architekci.
W jury konkursu zasiadają uznani w branży mostowej eksperci i autorytety: prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, dr hab. inż. Janusz Szelka, prof. nadzw. WSOWL i UZ, prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski.

Główną ideą konkursu jest promowanie polskiej myśli projektowej i wyróżnienie najbardziej znaczących obiektów oddanych do użytku dlatego ogromna wiedza i doświadczenie jury gwarantują, że nagrodzone prace są innowacyjne i wyróżniają się na tle innych obiektów. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagrodzone zostały mosty w czterech kategoriach – projekt dużego mostu drogowego lub kolejowego (o rozpiętości przęsła powyżej 70 m), projekt mostu o rozpiętości przęsła do 70 m, projekt kładki dla pieszych oraz renowacja istniejącego obiektu inżynierskiego.

Najlepszą realizacją projektu mostu o rozpiętości przęsła poniżej 70 m został  most kolejowy w km 84,548 linii nr 6 (E 75) na rzece Bug  zgłoszony przez Biuro Projektowo-Konsultingowe BPK Mosty s.c. S. Biegański, J. Broś.

W kategorii realizacja projektu mostu o rozpiętości przęsła powyżej 70 m został nagrodzony most kolejowy M2 w km 1,875 w torze nr 4 linii nr 91 (tor 2 linii kolejowej 629) nad rzeką Wisłą oraz ul. Podgórską i Zabłocie w Krakowie zgłoszony przez STRABAG Sp. z o.o.

Za najlepszą kładkę dla pieszych uznano kładkę nad kanałem Łuczańskim w Giżycku. Nagroda została przyznana dla zespołu: YLE Inżynierowie

W kategorii renowacji istniejącego obiektu inżynierskiego nagrodę przyznano firmie Trnsprojekt Gdański sp. z o.o. za renowację estakady kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim.

W tym roku Jury przyznało również wyróżnienie w kategorii zrealizowany obiekt drogowy lub kolejowy o rozpiętości powyżej 70 m. dla mostu na rzece Dunajec w Nowym Sączu zgłoszonemu przez  PrzedsiębiorstwoWielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij