Górnicy w tunelu pod Brenner kontynuują realizację dużego projektu kolejowego. W środę 31 marca 2021 r., osiągnęli nowy rekord.

Jedna z maszyn drążących zanotowała w ubiegłym miesiącu rekord. Wydrążyła w ciągu 30 dni 860 m trunelu. Na placu budowy pracują trzy maszyny do wiercenia tuneli Herrenknecht (TBM). Wszystkie pracują przy budowie dwóch głównych naw tunelu, a także tunelu serwisowego. Z pośród trzech maszyn jedna w marcu br., osiągnęła rekord. Maszyna TBM z podwójną osłoną pokonała 860 metrów w ciągu jednego miesiąca.
W marcu 2021 r. Budowniczy tunelu Brenner Base Tunnel, austriacko-włoski BBT SE, ogłosił, że średnia dzienna wydajność dla TBM Virginia to 27,7 metra zaś dzienny rekord to 36,75 metra.

Dr. Matthias Flora, kierownik ds. Sprzedaży i projektów w firmie Herrenknecht, gratuluje zespołowi na placu budowy: „Zespoły naszego klienta BTC to absolutnie najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie. Gratulujemy i mamy największy szacunek dla tego osiągnięcia!”.
Na początku kwietnia 2021 roku dwie maszyny w głównych tunelach pokonały już ponad 50% całkowitej odległości do granicy na Brenner. W stabilnych warunkach geologicznych, podwójne tarcze TBM osiągają wysoką wydajności. Równolegle z procesem wiercenia wykopany tunel jest rozbudowywany o segmenty betonowe.

Pod kierunkiem austriacko-włoskiego BBT SE tunel Brenner Base Tunnel o łącznej długości 64 kilometrów jest najdłuższym podziemnym połączeniem kolejowym na świecie. Zakończenie prac planowane jest na przełom 2027 i 2028 r.

Źródło i fot.: herrenknecht.com

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij